Program Echo scény

Tradičně bohatý doprovodný program představí stará známá jména i řadu nováčků.

VE ZNAMENÍ KNIH

Doprovodný program odstartuje už v pátek povídáním Ondřeje Štindla o svých knihách. Ondřej je nejen novinář a hudebník, ale i autor mnoha oceňovaných knih, o kterých si bude povídat se svým redaktorem Petrem Onuferem

Jeho poslední kniha – Tolik popela – vyšla loni. Hlavním hrdinou je stárnoucí literát a překladatel Kryštof, který se znenadání a vlastně proti své vůli ocitá na životní křižovatce, když se napřed za poněkud trapných okolností seznámí s mladou levicovou intelektuálkou Kristýnou a nedlouho poté i s Kamilem, guruem bizarní sekty prazvláštně spojené s Kryštofovou zesnulou sestrou. Kniha je příběhem velkého odhalení či krutého kosmického žertu. Anebo love story?! To se určitě dozvíte na tomto povídání.

Echo scéna: 11. 8. od 17:15


V sobotu nás čekají knihy pro děti od Marky Míkové, která má připravený program, v němž se prolíná literatura a divadelní představení. Autorka dvou desítek knih pro děti má na svém kontě už pět nominací na Magnesii literu, přičemž její poslední kniha Kabát a kabelka tuto cenu získala. Nezapomeňte tedy vzít své děti a vydejte se do říše fantazie.

Echo scéna: 12. 8. od 13:00


DISKUZE A BESEDY

Již tradičně se na festivalu budou probírat aktuální i kulturní témata. 

Debatu na téma: Proč už rockeři nejsou rockeři? bude moderovat Daniel Kaiser. Ten si pozval patrona festivalu a dvojnásobného člena Beatové síně slávy radia Beat a člena síně slávy ankety Anděl České hudební akademie Michala Prokopa Jakub Kaifosze, ústřední postavu projektu Lazer Viking, který byl letos oceněný cenou Apollo a Anděl. Oba tak budete moct slyšet na pódiu i pod ním.

Echo scéna: 12. 8. od 10:00


Debaty velkých osobností pak budou pokračovat s Jiřím Peňasem z Týdeníku Echo, novinářským veteránem i literárním kritikem. Ten si k sobě přival pro změnu politického veterána a bývalého ministra zahraničí Karla Schwarzenberga.  Těšit se tak můžete na zajímavou diskuzi o aktuálních tématech.

Echo scéna: 12. 8. od 11:00


Na živou diskuzi u živého nahrávání se připravte u Podcastu Dobrovský & Šídlo z produkce Paměti národa. Velká dávka názorů, vzpomínek, informací a sentimentu, od devadesátých let po současnost. Politika a historie se tu budou míchat v unikátním mixu.

Echo scéna: 12. 8. od 12:00 

 

Vstupenky za zvýhodněnou cenu najdete TADY.

29. 07. 2023