Zveřejňujeme celý program!

Zkušení veteráni i aktuální hvězdy indie a alternativy: odtajňujeme program pro všechny generace

K již dříve zveřejněným jménům přidáváme řadu dalších. Na dramaturgii se od tohoto roku podílí spolu s hudebním garantem festivalu Michalem Prokopem také hudebník a kapelník Monkey Business, J.A.R. a dalších projektů Roman Holý.

Pro náš festival je typická jinde nevídaná žánrová šíře. Zcela bez problémů se zde na jednom pódiu může vystřídat nespoutaná kapela Gaia Mesiah s kapelou Precedens, jednoho z opěrných sloupů české scény už od osmdesátých let. Jako třešničku na dortu jsme si připravili speciálního zahraničního hosta, bluesového zpěváka Chrise Jaggera, bratra slavnějšího Micka.

K dalším novým jménům patří v Česku žijící britský písničkář James Harries, který aktuálně zaujal novým a velmi pozitivně přijatým albem Hiraeth. Vítanou kuriozitou pak bude vystoupení Ivana Mládka a jeho Banjo Bandu, autora možná největšího počtu písní, které si zpívají už tři generace Čechů.

„Letošní ročník je svým způsobem přelomový. Jednak po dlouhé době přidáváme další scénu, která představí doplnění hlavního programu. Ten se tento rok snažíme zacílit i trochu mimo tradiční fanoušky Michala Prokopa. Půjde tedy o vpravdě multigenerační akci, což jsme si vždycky kladli za primární cíl. " říká David Gaydečka, producent festivalu.

Oním přidaným pódiem je Malá scéna, kde vystoupí hned dvakrát kultovní postava české nezávislé scény, multiinstrumentalista Jakub Kaifosz: v pátek v rámci projektu Lazer Viking, v sobotu pak jako frontman dnes už neexistující kapely Wild Tides, kterou se podařilo dramaturgii přesvědčit k jedinému exkluzivnímu vystoupení.

Mezi další nová jména patří zpěvača Bára Vaculíková v pop-jazzovém projektu Divá Baara, hvězdy slovenského blues ZVA 12-28 Band s veterány akustické alternativy i svébytné písničkářství Jablkoň, bluesový virtuos na foukací harmoniku Matěj Ptaszek s ostrou indiepopovou kapelou Gustavo Rojo či ska-rockové Schodiště s brilantní jazzovou zpěvačkou Yvonne Sanchez.

Nepřijdete samozřejmě ani o „festival na festivalu“ Všetickou jízdu. Vedle víceméně v podzemí tvořících souborů typu Dr Vykape, Pigstyle, Jiříkovo vidění, Cuk letu, Stěnolez, CMIG nebo Edith zahrají i hvězdy a veteráni české alternativy Už jsme doma nebo MCH Trio, zakladatelé české tvrdé elektroniky Gun Dreams nebo „zasloužilí punkeři“ Do řady!.

Už tak bohatou nabídku programu ještě dopňujeme diskuzemi v gesci týdeníku Echo. Půjde o tři programové body publicisty Jiřího Peňáse pod hlavičkou Genius loci nebo živý podcast Šídlo Dobrovský.

Připočtěte si k tomu vysoce nadstandardní možnosti ubytování, letos opět výrazně rozšířenou gastronomickou nabídku a celkovou atmosféru festilavu. Pokud vám z této rovnice také vychází účast na festlivalu, ale ještě nemáte lístek, utíkejte na Goout nebo Ticketportal.

13. 03. 2023