7. Krásný ztráty live trochu jinak

Ve Všeticích se několik pódií rozezní hudbou různorodých žánrů, sjednocenou ale vysokou kvalitativní úrovní. Nad tou již tradičně bdí náš iniciátor a hudební garant, domácí rocková legenda Michal Prokop, nově navíc se spoludramaturgem programu, hudebníkem a kapelníkem Monkey Business Romanem Holým. Čekejte čerstvý vítr, o kterém svědčí už první zveřejněná jména nebo nová scéna.

 

S novým spoludramaturgem je logické, že vedle tradičního vystoupení Michala Prokopa s oběma jeho formacemi, Framus Five i komornějším Triem, zahraje také druhý garant, Roman Holý se svými Monkey Business. Tato na první pohled nesourodá dvojka má společné kořeny: v hudebních začátcích Michala Prokopa sehrál zásadní stylotvornou roli soul a rhythm and blues ve své klasické podobě ze šedesátých let, a Monkey Business stavějí na moderní podobě obou těchto žánrů. Vzhledem k zavedené tradici neopakovatelného prolínání Michala Prokopa s dalšími účinkujícími, lze i na 7. ročníku festivalu očekávat zajímavé a unikátní hudební zážitky.

Další headlineři v podstatě zastupují 3 umělecké generace hudební scény. Vlasta Redl patří k nejoriginálnějším domácím písničkářům, vzešlým z moravské hudební tradice; na všetické pódium si navíc přivede skupinu AG Flek, jejímž byl dlouholetým členem. Mezi matadory se řadí také Luboš Pospíšil a jeho kapela 5P a nebo pozoruhodná formace s tajemným názvem 333, která se specializuje na klasický rok 60. a 70. let. 

Těžko zařaditelné, o to však osobitější a osobnější písně přiveze slovenská autorka a interpretka Katarzia, tvořící na předělu mezi elektronikou a soudobým vizionářským písničkářstvím. Neméně autentický vklad svému projevu dodává také raper Kato se svým zavedeným hiphopovým projektem Prago Union. Rapovou DNA nezapře ani projev jedné z největších hvězd mladé popové scény, producent a zpěvák 7krát3, držitel Ceny Anděl za rok 2020. 

Tato jména jsou však jen prvními vlaštovkami programu. V nadcházejících obdobích přibydou nejen účinkující na hlavním pódiu, ale také na nové Komorní scéně na nádvoří u Hodovny, která bude hostit menší a mladší formace. Na své si jako každý rok přijdou samozřejmě také příznivci alternativní hudby, kterou prezentuje „festival na festivalu“ Všetická jízda. A stejně jako v minulých letech nebude chybět ani nehudební program v Hodovně, sestávající ze zajímavých debat, přednášek a dalších formátů.

S vánočním časem uvádíme do prodeje novou vlnu předprodeje. S ní přichází také tolik populární festivalové balíčky spojující vstupenky a různé druhy bydlení, počínaje exkluzivními prostory samotného statku (ty bývají tradičně vyprodány během pár týdnů a zájemci o tuto nejluxusnější variantu pobytu si tedy musí pospíšit) přes festivalové karavany až po pronájem klasického stanu.

19. 12. 2022