Michal Prokop oslaví na festivalu Krásný ztráty live své 73. narozeniny!

„Jsem už ve věku, kdy se narozeniny moc neslaví, zvláště pokud nejsou vyloženě kulaté,“ říká zpěvák Michal Prokop. „Ale festival Krásný ztráty live jsme poprvé pořádali právě jako oslavu mých 70. narozenin, letos to bude už třetí ročník, a tak jsme se rozhodli v této tradici pokračovat. Letos tam oslavíme a pokřtíme také naše vinylové novorozeně Sto roků na cestě. No, a pozvání přijalo hodně hudebních přátel, tak se na tu slávu přeci jen moc těším," dodává Michal Prokop.

Program festivalu bude letos poprvé probíhat na třech scénách a nabídne muzikanty různých hudebních stylů i generací. Michalovy souputníky zastoupí již dříve ohlášené české legendy jako Vladimír Mišík, Vladimír Merta nebo skupina The Primitives Group. K nim do původně uzavřeného programu nově přibyde také významný jazzový hudebník a multifunkční umělec Laco Déczi. „Jsem moc rád, že se s Lacem na festivalu opět po dlouhé době potkáme. Byl jedním z mých idolů v době, kdy jsem jako student denně chodil do Reduty poslouchat jazz. On a Honza Hammer tam patřili k mým největším favoritům," vzpomíná Michal Prokop.

Generaci, která do pomyslné první ligy naší hudby vstoupila v 80. letech, zastoupí zpěvák David Koller, písničkář Vlasta Redl, skupina skladatele a výtvarníka Martina Němce Lili Marlene, nebo kapela Laura a její tygři. Nejmladší věkovou skupinu pak tvoří například kapela Zrní nebo zpěvačky Lenka Dusilová a Never Sol. Jak se již na minulých ročnících stalo tradicí, dojde i na mimořádné duety, které dodávají festivalovému programu na unikátnosti. Můžete se tak těšit například na vystoupení Davida Kollera s Lenkou Dusilovou. K účinkujícím se také příležitostně připojí i oslavenec Michal Prokop. Stanete se svědky dalších hudebních překvapení.

Více informací o programu je uvedeno v sekci program, kde jsme již v tuto chvíli zveřejnili i přesný časový harmonogram. Současně jsme také spustili předprodej limitované edice jednodenních vstupenek za 890 Kč. K dispozici bude pouze 100 vstupenek na pátek a 100 vstupenek na sobotu. Dvoudenní vstupenky jsou také stále v prodeji za předprodejní ceny od 1 190 Kč (1 290 Kč včetně plně vybaveného kempu) v síti Ticketportal.

Akci pořádají

Hlavní mediální partneři

Festival proběhne za laskavé podpory Středočeského kraje

Středočeský kraj