Krásný ztráty live byly balzámem pro duši i pro uši

Třetí ročník akce, jejímž garantem a hostitelem je od začátku zpěvák Michal Prokop, zdárně proběhl v uplynulý pátek a sobotu. Nabídl řadu vynikajících koncertních bloků hned několika generací českých hudebníků napříč žánrovým spektrem a umožnil mnoho unikátních setkání na pódiu i pod ním.

Do statku ve Všeticích na Benešovsku, který doposud znali díky menší přehlídce Všetická jízda hlavně posluchači alternativních hudebních směrů, si našlo cestu více než dva tisíce lidí. Přestože bylo vyprodáno, neodrazilo se to na menším komfortu pro každého návštěvníka. Díky členitosti malebného všetického areálu byly všechny tyto náležitosti do puntíku splněny, což návštěvníci ocenili ve svých ohlasech přímo na místě i na sociálních sítích.

Páteční program odstartoval projekt Pocta Petru Skoumalovi, kterého se účastní bývalí spoluhráči tohoto fenomenálního skladatele. Zájem publika o písničky, jejichž většinu zpíval Jaroslav Olin Nejezchleba a zazpívat si přišel i hostitel festivalu Michal Prokop, předčil očekávání jak co do počtu lidí pod pódiem, tak v žádostech o neplánované přídavky.

Očekávaného zájmu se pochopitelně dočkal i samotný blok Michala Prokopa, který zde v několikadenním předstihu oslavil své třiasedmdesáté narozeniny. Koncert s kapelou Framus Five, postavený na zpěvákových největších hitech, potvrdil, že Michal Prokop je dlouhodobě na vrcholu svých pěveckých sil.

Značného zájmu se samozřejmě v pátek dočkali i další účinkující, na hlavní scéně například David Koller se svým bandem. Na pódiu, na němž pokračovala tradice Všetické jízdy, to byly hlavně legendy českého alternativního rocku Extempore a MCH Band. Ani toto pódium nebylo ochuzeno o jedinečná setkání, například v podobě hostování osobitého Františka Skály právě se skupinou Mikoláše Chadimy.

Mezi ozdobami sobotního programu vynikal koncert Prokopova generačního souputníka Vladimíra Mišíka s kapelou ETC..., moravského písničkáře Vlasty Redla a jazzové legendy Laca Décziho. Ten si přivezl jako zvláštního hosta své kapely Celula New York fenomenálního hráče na foukací harmoniku Chrise de Pina. Tečku za koncerty letošních Krásných ztrát live obstarala mezinárodní formace Faela!

Přestože sobotní program poněkud poznamenal téměř celodenní déšť, který ustal až na večerní koncerty, festival se po oba dny těšil nejen velkému zájmu publika, ale hlavně zcela mimořádné, vstřícné, přátelské a kultivované atmosféře.

Akci pořádají

Hlavní mediální partneři

Festival proběhne za laskavé podpory Středočeského kraje

Středočeský kraj