YVONNE SANCHEZ

Zpěvačka Yvonne Sanchez se narodila v Polsku, ale po otci jí v žilách koluje kubánská krev.  Po přestěhování do Prahy v roce 1994 měla premiéru v pražském Reduta jazz Clubu jako sólová zpěvačka. V roce 1997 vyhrála anketu časopisu Harmonie a byla vyhlášena nejlepší jazzovou zpěvačkou roku. O rok později byla obdobně oceněna Českou jazzovou společností.

I přes velkou vášeň pro klasický jazz se začala zabývat interpretacemi skladeb založených na latinsko-amerických rytmech, jako Bossa Nova a Samba. V roce 2001 vydává debutové album pod názvem Invitation, díky kterému byla později nominována na cenu Anděl 2002 v kategorii Jazz & blues. V roce 2008 pokračuje albem My Garden, kde se poprvé představuje jako autorka hudby. V roce 2011 vydává své třetí album Songs about Love, které obsahuje live záznam koncertu za doprovodu brazilského kytaristy Pedra Taglianiho.

Yvonne vystupuje po celém světě a každé publikum si podmaní svým medově sametovým hlasem. Vystupuje jako sólová zpěvačka za doprovodu kytaristy Pedra Taglianiho nebo má za zády kapelu Yvonne Sanchez The Band. Jejím nejnovějším projektem je skupina s názvem Seňor Rumbero.

Kdy a kde?

12.8.2023 19:45 - 20:30
Komorní scéna