MIDI LIDI

Elektropopová kapela Midi Lidi vznikla v roce 2006 na troskách seskupení Krásný Stěhovák Gerard & Sexuální nábytek ve složení Petr Marek (zpěv, elektronika, klávesy), Markéta Lisá (zpěv, elektronika, klávesy, saxofon), Prokop Holoubek (zpěv, bicí, klávesy, klarinet, kytara) a vizuální umělci Filip Cenek, Magdalena Hrubá, Jiří Havlíček a Jan Šrámek (aka VJ Kolouch), vytvářející koncertní videoprojekce, obaly alb a plakáty. V roce 2007 Midi Lidi vydali album Čekání na robota, které bylo nominováno na cenu Anděl 2007

Alba Protektor (soundtrack) a Hastrmans, Tatrmans & Bubáks vyšla jen měsíc po sobě na podzim roku 2009. Midi Lidi za soundtrack obdrželi filmovou cenu Český Lev, za desku Hastrmans, Tatrmans & Bubáks byli opět nominováni na cenu Anděl.

Po vydání třetího alba Operace “Kindigo! v roce 2011 se skupina rozrostla o Tomáše Kelara (bicí, zpěv, elektronika, klávesy) a dva vizuální umělce: Roman Přikryl (Fiordmoss) a Tereza Rullerová aka VJ Texa (The Rodina). 

V roce 2016 vydali čtvrté album Give Masterpiece a Chance! V roce 2021 vydali Midi Lidi dvě nová alba: 1. června se pátým albem stala kolekce s názvem Nikdo se ti nebude smát, když budeš mít lidi rád. O den později vyšla deska Heal The World, konečně!