LAZER VIKING

Lazer Viking je unikátní postavou na české hudební scéně. Talentovaný hudebník dokáže být drsný a divoký, jindy zase introvertní a melancholický, ale vždy je opravdový.


Multižánrový multiinstrumentalista Lazer Viking, vlastním jménem Jakub Kaifosz, poprvé roztáhl hudební křídla jako člen surf-punkového tria Wild Tides, se kterým vydal roku 2012 EP Hearts or Fire a rok poté LP Hung Loose. Jeho první sólové album Radical Karaoke (2015), ještě pod jménem Boy Wonder & The Teen Sensations, získalo nominaci na cenu kritiků Apollo.


V té době změnil svůj pseudonym na Lazer Viking a vydává další úspěšnou desku Flesh Cadillac (2016), opět s Apollo nominací na nejlepší českou desku roku. Jako třetí přichází na svět album Drag (2019), na kterém se podílel také Chuck Roswell z Crocodiles. Zatím posledním počinem je deska Tunnel Vision (2022), která se setkala s velkým ohlasem.

Lazer Viking má za sebou dlouhou hudební cestu od punku a metalu přes rock’n’roll až k písničkářství odkazující na přelom šedesátých a sedmdesátých let.  Jeho tvorba je plná emocí, které dokáží posluchače dojmout a vtáhnout do jiného světa. A pokud jste ještě nezažili jeho hudbu naživo, určitě byste si měli naplánovat návštěvu koncertu. Je to skvělý zážitek.