PRAGO UNION

Prago Union je pražská hip-hopová skupina, která vznikla zhruba před 20 lety. Založili ji bývalí členové legendárního uskupení Chaozz – rapper Kato (dříve Deph) a DJ Skupla. Na koncertech vypomáhal MC Dědek (dříve 6 polnic) a DJ Bufe.

Debutového alba HDP (Hrubej Domácí Produkt) se fanoušci dočkali v roce 2005. O pět let později vyšlo album Dezorient Express, získalo cenu Anděl v kategorii Hip hop & r'n'b. Ve stejném roce měl také premiéru projekt Prago Union s živou kapelou Livě Band a album Metronom, které bylo nejdřív k dostání jen exkluzivně na koncertech, aby poté skončilo volně ke stažení na internetu.

Jen o rok později spatřila světlo světa koncepční deska V barvách, která opět zabodovala na cenách Anděl.

V další pětiletce vydává kapela alba Vážná hudba (2013), Odložené chlebíčky (Metronom 2) (2013), Drummond meets EP (2014), G2 Acoustic Stage (live) + Champion sound (2016) a Smrt žije (2016).

Album Perpetuum promile vyšlo v listopadu 2019 a uvedl ho podomácku natočnený klip na webkameru ke skladbě Kretén. Sedmé album z roku 2021 se jmenuje Made in Strašnice a vzniklo, stejně jako všechna ostatní alba, v domovském studiu Strojovna.

Zatím poslední album si kapela nadělila k oslavám 20 let koncertování a jmenuje se Příduhned.