SCHODIŠTĚ

Kapela Schodiště (dříve Nahoru po schodišti dolů) letos slaví 40 let! Její žánrové rozpětí v posledních letech nabralo nových rozměrů, kdysi často připisované škatulky, jako hospodský šraml, reggae, ska, už dávno nejsou určující. Kapela si s odvážnou lehkostí, občas i drzostí, bere z nepřeberného množství hudebních stylů vše, co jí přijde pod ruku, aby se nakonec vždy pokorně vrátila k tomu, čemu se říká písnička. Ovšem oblečená do pestrého kabátu.

K tomu neodmyslitelně patří texty, které pro kapelu byly a jsou na stejném místě jako samotná hudba. Lehce sarkastické, černěhumorné i dojemné, prožité či vymyšlené, stále brousící ve vodách všedních malostí i velikostí toho, co zrovna sami žijeme.

Na koncertech se Schodiště v novém repertoáru s chutí vrací i k prověřeným hodnotám. Oblíbené kusy jako Beze vší poezie, Pytlíky ČSANa chvíli ven či Dokonalá kost potěší a roztančí jak staré fanoušky, tak i posluchače zbloudilé prvně na show téhle sedmičlenné party, která už má ledacos za sebou, a spokojené posluchačstvo před sebou.